Size Uygun Dijital Çözümler

Dijitalleşme süreci için, size en iyi şekilde yardımcı olmayı hedefliyoruz!

SigMote: Yapay Zeka Uygulamaları için Sinyal İşleme Algılayıcı Elektronik Kartı ve Gömülü Uygulama/Algoritma Yazılımı
SigMote: Yapay Zeka Uygulamaları için Sinyal İşleme Algılayıcı Elektronik Kartı ve Gömülü Uygulama/Algoritma Yazılımı
SigMote: Yapay Zeka Uygulamaları için Sinyal İşleme Algılayıcı Elektronik Kartı ve Gömülü Uygulama/Algoritma Yazılımı

SigMote, özellikle uç bilişim (edge-computing) için tasarlanmış gerçek zamanda ve minimum gecikme ile yoğun veri işleme kapasitesine sahip, elektronik donanım ve gömülü yazılım katmanlarından oluşan bir algılayıcı (sensor) platformudur. Elektronik donanımı üzerinde yer alan algılayıcılara ek olarak farklı algılayıcıların entegrasyonu için arayüzlere sahiptir. Platformda gömülü olarak işletilebilen sinyal analiz ve yapay zeka yazılımı ile ses, görüntü, video, titreşim, v.b. pek çok farklı sinyal üzerinde ileri düzeyli sayısal sinyal işleme algoritmaları işletilebilmektedir. Akıllı kent/ev/üretim/sağlık/çevre gibi kablolu/kablosuz IoT ağ uygulamalarında algılama, veri toplama, analiz ve devindirme (actuation) amaçlı kullanılmaktadır.

SigMote, elektronik donamım (kart) ve gömülü yazılımdan oluşan kapsamlı bir algılayıcı (sensor) entegrasyon ve ileri düzeyli sinyal işleme platformudur. Özellikle uç bilişim olarak anılan algılayıcıya yakın noktada gerçek zamanda ve minimum gecikme ile yapılması gereken, yoğun veri akışı gerektiren algılama ve devindirme (actuation) işlerinde kullanılmak üzere tasarlanmıştır.

Üzerinde 2 analog ve 2 dijital MEMS mikrofon ve 1 adet 3 eksenli ivmeölçer ile akustik/ses ve titreşim algılamada kullanılabileceği gibi üzerinde çok sayıda farklı bağlantı arayüzü ve veri yolları ile her türlü algılayıcının sisteme bağlanmasına, bu sinyallerin yüksek işlem kapasiteli sayısal sinyal işlemciye (DSP) aktarılarak sinyal işleme, ses işleme, örüntü tanıma, bilgisayarlı görü, görüntü işleme gibi sinyal işleme ve yapay zeka algoritmalarıyla işlenmesine, oluşturulan faydalı verinin kablosuz bağlantı üzerinden bulut sunuculara gönderilerek kullanıcıya genelağ veya mobil uygulamalar üzerinden sunulmasına olanak vermektedir.

SigMote platformu ile akıllı kent/ev/üretim/sağlık/çevre konularında IoT veri toplama, yerinde veri analizi, önleyici bakım, anomali tespiti, hata tespiti, görüntü/video üzerinden süreç kontrolü gibi işlevler gerçek zamanda sunulabilmektedir. Bu platform elektronik donanım ve yazılım açısından tümüyle yerli olanaklarla geliştirilmiştir. Sinyal analiz ve yapay zeka algoritmaları gömülü yazılım içine entegre edilmiştir. Müşteri gereksinimlerine ve uygulamalarına donanım ve yazılım olarak boyut, maliyet veya işlev olarak düzenlenip uyarlanması hızla yapılabilmektedir.

1

İşlemci

Texas Instruments C674x DSP işlemci. ARM tabanlı IoT cihazlardan 40 kat daha yüksek işlem kapasitesi. Gerçek zamanlı işletim sistemi (Texas Instruments-RTOS). Texas Instruments CCS üzerinden JTAG arayüzü ile C/C++ programlama.

2

Kart üzeri algılayıcılar

2 adet analog MEMS mikrofon, 2 adet dijital MEMS mikrofon, 1 adet 3 eksenli ivmeölçer

3

Çevresel Birimler

DDR2 SD-RAM, NAND Flash bellek, Composite/Component video girişi, mikrofon dizileri için konektör, Wi-Fi modülü, MicroSD/MMC kart, SATA hard disk, Xbee/Mikrobus konektörü, TI Boosterpack konektörü, ek kartlar için konektör, DC/batarya/güneş paneli üzerinden güç girişi.

4

Ağ özellikleri

Ağ düğümü (node) veya geçit (gateway) olarak çalışabilme.
Kart üzeri Wi-Fi modülü ile kablosuz bağlantı.
Xbee/Mikrobus konektörü üzerinden Zigbee, Xbee, GSM, 3G/4G/5G, v.b. kablosuz RF ağlara erişim.
Kablolu bağlantı için Ethernet konektörü.
Çeşitli ağ topolojilerinde çalışabilme (Star, Mesh, v.b.).

Signalton Teknoloji Ltd. Şti.

Bu ürün/hizmet ile ilgili bağlantıyı görmek için Akıllı KOBİ'ye üye olabilirsiniz veya üye girişi yapabilirsiniz.

Diğer Yapay Zeka Çözümleri Çözümleri

Akıllı Kobi

Diğer Tarım ve Hayvancılık Çözümleri

Akıllı Kobi