Size Uygun Dijital Çözümler

Dijitalleşme süreci için, size en iyi şekilde yardımcı olmayı hedefliyoruz!

TIA QualityHealth, TIA Kalite Performans İzleme ve Güvence Sistemi
TIA QualityHealth, TIA Kalite Performans İzleme ve Güvence Sistemi

TIA QualityHealth, kusurlu ürünlerin üretilmesini önlemek için bilgisayarlı görme ve otomasyon uygulamaları ile kalite güvence operasyonları gerçekleştirmektedir.

  • Modüler
  • Esnek
  • Ölçeklenebilir

TIA QualityHealth, kusurların yerini belirlemek ve sınıflandırmak  üzerine odaklanmış derin öğrenme algoritmaları kullanarak görüntülerin anlamlandırıldığı, akan veri üzerinde gerçek zamana yakın görüntü analizi ve kusur tespiti algoritmalarının kullanıldığı uygulamalardan oluşmaktadır.  

Kusur tespit algoritması geliştirme sürecinde ilk adım veri kümesi oluşturulmasıdır.  Bu süreçte TEKNOPAR görüntü işleme kütüphanesi kullanılmaktadır. Endüstriyel yüksek çözünürlüklü kameralar ile kusurlu ve kusursuz ürünlere ait görüntüler toplanmaktadır. Kütüphane veri artırımı, yeniden boyutlandırma, kusurlu veri üretimi, görüntü iyileştirme, ROI (Region of Interest) çıkartılması, görüntülerin sınıflandırılması ve algoritmalara uygun etiketleme işlemlerini içermektedir.  

Kusur tespitine yönelik ihtiyaca göre derin öğrenme algoritmaları, klasik görüntü işleme yöntemleri veya istatistiksel yöntemler geliştirilmektedir. Kusurların yerleri algoritmalar ile tespit edilmekte ve sonuçlar web tabanlı uygulamalar ile kullanıcıya sunulmaktadır.  Esnek bir sistem olan TIA QualityHealth kullanıcıların özel ihtiyaçlarına ve gereksinimlerine göre özelleştirilebilmektedir. 

Teknopar Endüstriyel Otomasyon Sanayi ve Ticaret A.Ş

Bu ürün/hizmet ile ilgili bağlantıyı görmek için Akıllı KOBİ'ye üye olabilirsiniz veya üye girişi yapabilirsiniz.

Diğer Veri Analizi Çözümleri

Akıllı Kobi

Diğer Bilgi ve İletişim Çözümleri

Akıllı Kobi